Підприємство поінформувало у запиті до податківців, що при проведенні його господарської діяльності після очистки стічних вод утворюється органічний муловий осад (далі - осад), що перебуває на мулових майданчиках та після проходження процесу стабілізації та висихання може бути використаний як органічне добриво.

Підприємство без надання інформації щодо наявних у нього технологій та обладнання для утилізації осаду на органічні добрива або укладення договорів із суб’єктами господарювання на придбання ними такого осаду для утилізації шляхом його переробки на органічне добриво вважає, що на наявні у нього запаси такого осаду поширюється звільнення від оподаткування екоподатком, що визначене п. 240.5 ПКУ.

З огляду на викладене та, оскільки ємність очисних споруд не є безмежною, і за відсутності механізму утилізації такий осад буде вилучений з таких очисних споруд з його наступним захоронениям, то до підтвердження підприємством фактів утилізації такого осаду у спосіб інший ніж захоронения, не вбачається підстав для виключення підприємства з платників екоподатку.

Відповідний висновок містить ІПК ГУ ДФС у Рiвненськiй областi від 20.06.2018 р. № 2745/ІПК/10/17-00-12-03-08.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»