Врегулювано основні правила здійснення валютного регулювання та валютного нагляду

Відповідний Закон "Про валюту" (проект № 8152) ВР прийняла на вечірньому засіданні 21 червня. Закон ухвалений з правками, зачитаними під стенограму депутатами В. Бабенко  Р. Демчаком.

Документ скасовує чинний Декрет Кабміну «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» і Закон «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» та вносить зміни до деяких інших законодавчих актів.

Закон встановлює:

  • новий режим валютного регулювання за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом»;
  • категоріально-термінологічний апарат валютного регулювання;
  • загальний режим проведення валютний операцій на території України;
  • деталі здійснення валютних операцій (із встановленням виключень щодо розрахунків, які можуть здійснюватися на території України в іноземній валюті), проведення операцій з торгівлі валютними цінностями, транскордонного переказу та переміщення валютних цінностей.

Встановлено норми щодо ліцензування професійної діяльності з надання послуг щодо проведення валютних операцій та врегульовано особливості проведення валютного нагляду, обміну інформацією між суб’єктами валютних операцій та накладення санкцій за порушення валютного регулювання.

Також врегульвано права й обов’язки резидентів і нерезидентів у сфері проведення валютних операцій, у тому числі обов’язок представляти органам і агентам валютного нагляду документи й інформацію.

Крім того, Нацбанк збереже мінімально необхідні повноваження, які перешкоджатимуть раптовому відпливу короткострокового капіталу.

Нагадаємо, що відповідний законопроект № 8152 ВР прийняла за основу 17 травня.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»