Фахівці Офісу великих платників податків ДФС нагадали загальні правила коригування акцизної накладної (далі – АН), передбачені наказом Мінфіну від 25.02.2016 р. № 218.

Так, розрахунок коригування АН, складений платником податку до АН з реалізації пального неплатникам акцизного податку або складений за іншими операціями, ніж реалізація пального отримувачам пального, підлягає реєстрації у ЄРАН таким платником податку.

У разі якщо у розрахунку коригування АН, складеному до АН з реалізації пального платникам податку, передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або якщо коригування показників не змінює обсягу реалізованого пального, розрахунок коригування акцизної накладної складається та реєструється в ЄРАН особою, що реалізує пальне, в порядку, передбаченому для акцизних накладних.

За умови якщо у розрахунку коригування АН, складеному до АН з реалізації пального платникам податку, передбачається зменшення обсягів реалізованого пального, особа, що реалізує пальне, складає розрахунок коригування АН та направляє його отримувачу пального, який здійснює реєстрацію такого розрахунку в ЄРАН. Водночас особа, що реалізує пальне, має право зменшити обсяг реалізованого пального у податковій декларації за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРАН отримувачем пального.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»