На дату отримання від орендаря коштів, які є оплатою вартості послуг з оренди, державне підприємство повинно визначити податкові зобов’язання з ПДВ, скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН. При цьому податкова накладна складається на всю суму орендної плати, яка підлягає розподілу, незалежно від того, чи орендар сам буде розподіляти суму орендної плати, чи всю суму орендної плати ним буде перераховано на поточний рахунок орендодавця, якщо така операція є об’єктом оподаткування ПДВ.

Кошти, отримані орендодавцем від учасника конкурсу на право оренди держмайна у вигляді гарантійного внеску, виконують виключно функцію засобу забезпечення виконання їх зобов’язань у разі перемоги та підлягають поверненню всім претендентам, крім переможця, тому вони не зумовлюють у підприємства податкових наслідків з ПДВ. Податкові зобов’язання в учасника та податковий кредит у орендодавця при отриманні/перерахуванні такого платежу не визначаються.

При цьому на дату зарахування таких коштів в рахунок оплати вартості послуг з оренди підприємство – орендодавець зобов’язано визначити податкові зобов’язання з ПДВ (при умові, що таке зарахування є першою подією) та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

ІПК ДФСУ від 14.06.2018 р.
№ 2615/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»