Підприємство поінформувало податківців, що набуло право власності на об’єкти нерухомості (далі – Об’єкти), які розташовані на чужій земельній ділянці (далі - Ділянка), право власності на яку у підприємства відсутнє. Ділянка перебуває у приватній власності фізичної особи.

Тож підприємтство звернулося із запитом до ДФС щодо підстав та моменту виникнення у нього податкових зобов’язань з плати за землю в частині земельного податку.

В ІПК ГУ ДФС у Запорiзькiй областi від 12.06.2018 р. № 2582/ІПК/08-01-12-03-16 пояснюється: якщо підприємство користується чужою земельною ділянкою (правовстановлюючі документи складено на іншу, ніж підприємство особу) для використання Об’єктів, то за вказаних умов у підприємства підстави виникнення податкових зобов’язань з плати за землю в частині земельного податку не настають.

Водночас у підприємства виникає обов’язок із укладення цивільно-правової угоди про надання права користування земельною ділянкою із суб’єктом, який має відповідні правовстановлюючі документи на таку Ділянку (гл. 34 ЦКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»