Збережено існуючі пільги зі сплати військового збору з доходів у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та інших осіб, які беруть участь уже не в антитерористичній операції, а в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях.

Відповідні Закони  «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу» (проект № 8349) та «Про внесення зміни до пункту 41 розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу» (проект № 8350) ВР прийняла на засіданні 19 червня.

Збережено пільги з оподаткування ПДВ операцій з ввезення та постачання на митній території України ряду спеціальних засобів індивідуального захисту військових (бронежилети, шоломи), лікарських засобів та медичних виробів, продукції оборонного призначення на період здійснення зазначених заходів шляхом проведення операції Об’єднаних сил.

Також поширено на період проведення вищезгаданих заходів пільги зі сплати ввізного мита які застосовувались на період проведення АТО.

Крім того, врегульовано застосування законодавчих норм, в які внесено доповнення, у період з початку здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях і до набрання чинності внесених до кодексів змін.

У зв'язку з чим, у Податковому та Митному кодексах передбачено перехідні норми, якими закріплюється, що внесені зміни застосовуються, у тому числі до податкових періодів, починаючи з 1 травня 2018 року.

Нагадаємо, що профільний комітет рекомендував ВР прийняти відповідні законопроекти за основу і в цілому.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»