ПДВ

У разі якщо кошти (дотації з місцевого бюджету), які надаються їх одержувачу, не є компенсацією вартості товарів/послуг, то при їх отриманні одержувач (як зареєстрований платником ПДВ, так і не зареєстрований як платник ПДВ) податкові зобов’язання з ПДВ не визначає, оскільки відсутній об’єкт оподаткування ПДВ.

У разі якщо кошти (дотації з місцевого бюджету) надходять до одержувача, який зареєстрований як платник ПДВ, в рахунок оплати вартості товарів/послуг, операції з постачання яких оподатковуються ПДВ, то на дату зарахування таких коштів на банківський рахунок одержувач зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи із вартості таких товарів/послуг, скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.

У разі якщо кошти (дотації з місцевого бюджету) надходять до одержувача, який не зареєстрований як платник ПДВ, в рахунок оплати вартості товарів/послуг, операції з постачання яких оподатковуються ПДВ, то на дату зарахування таких коштів на банківський рахунок одержувач податкові зобов’язання з ПДВ не визначає, оскільки обов’язок щодо нарахування і сплати податкових зобов’язань з ПДВ виникає у зареєстрованого платника ПДВ.

Податок на прибуток

Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, передбачені ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).

При цьому положеннями ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суми цільового фінансування з бюджету. Операції з цільового фінансування з бюджету відображаються згідно з правилами бухобліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.

ІПК ДФСУ від 08.06.2018 р.
№ 2545/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»