Сьогодні діє система атестації, яка підтверджує стаж, але не професіоналізм і не якість роботи. Держава має монополію на послуги з підвищення кваліфікації.

В той самий час, фактично відсутній дієвий механізм персональної відповідальності перед пацієнтом за якість наданої медичної допомоги.

Саме так МОЗ обгрунтовує необхідність запровадження професійного ліцензування лікарів.

Що зміниться в результаті запровадження професійного ліцензування лікарів?

1. Студенти, які почали вчитись з 2016 року на магістерській програмі, після складання всіх необхідних іспитів — на третьому, шостому курсі, в інтернатурі та резидентурі —  стануть спеціалістами з професійною ліцензією.

2. Передатестаційні цикли скасовуються. Лікарю надається право обирати, де вчитися і які курси обирати. Система нарахування балів змінюється
 — буде зараховуватися як формальна, так і самоосвіта, і неформальна освіта. Система атестації буде діяти до 2020 року. Постанова Уряду, що впроваджує це, вже прийнята, розробляються нормативно-правові акти МОЗ України.

3. Ліцензію потрібно підтверджувати кожні три роки. При підтвердженні ліцензії враховуватиметься особисте освітнє портфоліо та історія медичної практики. У випадку недбалості чи суттєвих помилок лікаря, ліцензію може бути призупинено або анульовано.

4. Перехідний період триватиме 5 років: 2020-2024. Лікарі складуть спеціальний ліцензійний іспит.

Також Україна визнає ліцензії країн ЄС, США, Ізраїлю, Канади, Японії.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»