ДФС розглянула запит платника податку щодо включення до переліку витрат фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, сплачених сум податків, зборів, внесків та порядку внесення виправлень до книги обліку доходів та витрат.

Податківці вказали на те, що ПКУ не передбачений перелік витрат для самозайнятих. У зв'язку з цим для визначення переліку витрат, які можуть бути враховані при визначенні оподатковуваного доходу фізичною особою, яка провадить незалежну діяльність арбітражного керуючого, доцільно скористатися Узагальнюючою податковою консультацією, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 р. № 877, якою передбачено, що до витрат фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність арбітражного керуючого, включається сплачена сума ЄСВ.

ПДФО та ВЗ належать до загальнообов'язкових податків та зборів, визначених ст. 9 ПКУ, та не є витратами, необхідними для провадження незалежної адвокатської діяльності.

Відповідно до Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 р. № 481, записи у Книзі виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Внесення виправлень здійснюється шляхом нового запису, який засвідчується підписом самозайнятої особи.

У Книзі в електронному вигляді допускаються виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від'ємне або позитивне значення.

ІПК ДФС від 07.06.2018 р.
№ 2519/П/99-99-13-01-02-14/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»