На сьогодні питання порядку участі Фонду соціального страхування України у навчанні і підвищенні рівня знань з питань охорони праці працівників врегульовано постановою правління ФСС від НВ «Про затвердження Порядку участі у проведенні і фінансуванні Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України навчання і підвищення кваліфікації з питань охорони праці» від 19.03.2013 р. № 2. Однак, діючий Порядок має недоліки в частині визначення участі Фонду у навчанні і підвищенні рівня знань працівників, які вирішують питання охорони праці, шляхом визначення категорії осіб, які мають право проходити навчання з питань охорони праці за рахунок коштів Фонду. Крім того, у зв’язку з внесенням змін до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 р. № 15, потребує приведення діючого Порядку у відповідність до норм цього Типового положення.

Із цією метою Фонд соціального страхування розробив проект постанови «Про затвердження Порядку участі Фонду соціального страхування України у навчанні і підвищенні рівня знань з питань охорони праці».

До окремої категорії працівників, які вирішують питання охорони праці та проходять навчання з питань охорони праці згыдно з майбутнім Порядком належатимуть:

  • керівники, спеціалісти служб охорони праці, члени комісій з перевірки знань з питань охорони праці підприємств, установ й організацій, об’єднань підприємств та органів місцевого самоврядування;
  • технічні (головні технічні) інспектори праці профспілкових органів;
  • представники профспілок або уповноважені найманими працівниками особи, які є членами постійно діючих комісій з перевірки знань з питань охорони праці;
  • спеціалісти з питань охорони праці апарату виборного органу всеукраїнської галузевої профспілки, територіального профоб’єднання або апарату Федерації професійних спілок України.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»