Фонд державного майна України затвердив Порядок який визначає механізм ведення єдиної бази даних звітів про оцінку, реєстрації в ній звіту про оцінку майна, складеного для цілей обчислення доходу платника податку - фізичної особи від продажу (обміну) майна (крім випадків успадкування та/або отримання у дарунок майна, вартість якого оподатковується за нульовою ставкою), у випадках, передбачених ПКУ, розміщення, використання, зберігання в ній інформації зі звіту про оцінку майна та документів про нерухоме, рухоме майно та майнові права, а також механізм взаємодії єдиної бази даних звітів про оцінку з авторизованими електронними майданчиками.

Для цілей цього Порядку об'єктом оцінки є нерухоме майно (житловий будинок, квартира або їх частини, кімнати, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку), земельні ділянки з поліпшеннями або вільні від поліпшень (з урахуванням норм безоплатного передавання земельних ділянок громадянам, визначених ст. 121 ЗКУ), об'єкти нежитлового фонду, іншого майна, що відповідно до ст. 181 ЦКУ належить до нерухомості), рухоме майно та майнові права на зазначене майно, що належить фізособі, та оціночна вартість яких підлягає визначенню відповідно до ПКУ (крім випадків успадкування та/або отримання у дарунок майна, вартість якого оподатковується за нульовою ставкою).

Базою оцінки є оціночна вартість, яка для цілей цього Порядку є ринковою вартістю.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з дати оприлюднення на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України повідомлення про прийняття Фондом державного майна України рішення про введення в експлуатацію Єдиної бази даних звітів про оцінку з модулем електронного визначення оціночної вартості подібного до об'єкта оцінки майна та рішення щодо авторизації електронного майданчика. Опубліковано у періодичному виданні Офіційний вісник України, 2018, у № 45 за 12.06.2018.

Наказ Фонду державного майна України
від 17.05.2018 р.
№ 658

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»