У разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг постачальник має право зменшити податкові зобов’язання на підставі розрахунку коригування, своєчасно зареєстрованого отримувачем в ЄРПН, у декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено.

Якщо розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то постачальник має право зменшити податкові зобов’язання у декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН.

Якщо розрахунок коригування на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг не зареєстрований покупцем в ЄРПН, то податкові зобов’язання постачальника не можуть бути зменшені.

Отже період, в якому відбувається зменшення податкових зобов’язань платника ПДВ – постачальника залежить лише від термінів реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування покупцем, і не залежить від проміжку часу, що минув від дати складання такого розрахунку коригування до дати його отримання покупцем, а також від причин затримки реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування.

Таке роз’яснення опублікувала ДФС у підкатегорії 101.23 системи «ЗІР».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»