Реєстрація портативного РРО здійснюється у загальному порядку. Зокрема, портативний РРО може реєструватись суб’єктом господарювання на ГО, що є стаціонарним об’єктом або пересувним об’єктом, у тому числі транспортним засобом. У заяві на реєстрацію портативного РРО зазначаються назва та адреса ГО, де будуть реалізовуватись товари (надаватись послуги) та здійснюватись розрахункові операції, де буде наявна книга ОРО на РРО та зберігатиметься поточна.

Пунктом 4 глави 2 розділу II Порядку РРО визначено перелік документів, які подаються суб’єктом господарювання для реєстрації РРО у контролюючому органі, серед яких, зокрема, копія документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення ГО, де буде використовуватись РРО.

У разі реєстрації портативного РРО за адресою стаціонарного об’єкта такий РРО, книга ОРО на цей РРО та РК мають використовуватись за цією адресою. Розрахунковий документ, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуги) повинен містити адресу розташування цього стаціонарного об’єкта.

Разом з тим портативний РРО, книга ОРО та РК можуть бути зареєстрованими на кур’єрську службу доставки (автомобіль тощо) та використовуватись кур’єром безпосередньо на місці реалізації товару чи наданні послуги (у місці проведення розрахунків).

У разі використання портативного РРО кур’єрською службою доставки (автомобілем тощо) у розрахунковому документі, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуги), може зазначатися не адреса стаціонарного об’єкта як господарської одиниці, а реквізити транспортного засобу, яким виконано доставку товару (надано послугу) споживачеві. В такому випадку суб’єкт господарювання для реєстрації РРО, книги ОРО та РК повинен надати документи на право власності/право користування транспортним засобом.

ІПК ДФС від 08.05.2018 р.
№ 2064/6/99-99-08-02-01-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»