Банкам і фінустановам спростили порядок проведення операцій з обміну валют.

З цією метою постановою НБУ від 07 червня 2018 роки № 63 внесено зміни до Інструкції про порядок організації і здійснення валютно-обмінних операцій на території України. Вони набувають чинності з 1 липня 2018 року.

Банки зможуть оформлювати квитанції про валютно-обмінні операції не лише в паперовій формі, але і в електронному вигляді. Відповідно банки отримають можливість зберігати відповідні документи в електронній формі. Також за згодою клієнта банк отримає можливість не оформляти клієнтові паперовий документ.

У свою чергу, інші фінансові установи, що здійснюють обмін валют, поки зобов'язані оформлювати два паперові екземпляри квитанції і два паперові розрахункові документи, які друкуються РРО. Надалі вони зможуть оформлювати для клієнтів валютно-обмінні операції тільки касовим чеком і не видаватимуть квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції.

При цьому і банки, і фінансові установи не вимагатимуть підпис клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде менше 150 тис. грн.

Банкам і фінустановам також надається можливість проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Після доопрацювання цими установами програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не лише продавати, але і купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв.

Для впровадження нових вимог, що стосуються застосування РРО при проведенні обміну валют через платіжні пристрої і оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій і чеків банкомату, фінансовим установам надано шестимісячний перехідний період. Проводити валютно-обмінні операції за новими правилами вони почнуть з 1 січня 2019 року.

Для сприяння поширенню безпаперових технологій банки і фінансові установи також отримують можливість оформляти звітну документацію по валютно-обмінних операціях у вигляді електронного документу.

Лише з 8 по 23 червня 2018 року всі бажаючі мають можливість отримати 30% знижку, придбавши сервіси, системи та видання від ЛІГА:ЗАКОН. Все що потрібно для цього – оплатити абонентне обслуговування на 5 місяців вперед.

Для отримання детальнішої інформації про акцію перейдіть за посиланням.

Скористайтеся БЕЗКОШТОВНИМ тестом  та оцінить увесь масштаб та переваги послуг компанії.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»