Напевно більшість бухгалтерів уже знайомі із тим, що із 2 липня 2018 року для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів за новими реквізитами будуть відкриті рахунки на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).

На цю ж тему: Розмір ЄСВ 2019 та інші нововведення в оподаткуванні 2019 року.

На сайтах ГУ Казначейств в областях уже розміщено файли з бюджетними рахунками, відкритими на початку червня 2018 року, але зарахування податків та зборів на які розпочнеться саме із 2 липня 2018 року.

З реєстрами бюджетних рахунків по областям можна ознайомитися за посиланням.

Разом з тим, багато задалися питанням: а як же із рахунками для сплати ЄСВ, чи змінюють вони також?

Маємо заспокоїти бухгалтерську спільноту. Рахунки для  сплати ЄСВ не мають відношення до рахунків із зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів.

Територіальні органи ДФС відкривають в органах Казначейства небюджетні рахунки за балансовим рахунком 3719 "Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування" для зарахування та розподілу страхових коштів (п. 1 Положення про рух коштів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 12.02.2016 р. № 54).

Тож для зарахування ЄСВ у Казначействі та його територіальних органах відкриваються небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів винятково для обслуговування коштів ЄСВ (ч. 6 ст. 9 Закону № 2464).

Тож рахунки для зарахування ЄСВ відкриваються на ім’я органів доходів і зборів. Тому й у полях «Отримувач» і «Код отримувача» платіжки при сплаті ЄСВ указуватимуться найменування органу ДФС та його код ЄДРПОУ. Водночас код бюджетної класифікації не вказується, бо ЄСВ не належить до доходів бюджету.

Зверніть увагу

Якщо внаслідок реорганізації деяких територіальних органів ДФС утворюється нова юрособа публічного права, тоді це спричиняє появу нового для неї коду ЄДРПОУ, а разом із цим по-новому відкриття на її ім’я рахунків для зарахування ЄСВ. Це варто враховувати, адже Уряд постановив реорганізувати деякі територіальні органи ДФС шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів ДФС за переліком, які наведено в постанові КМУ від 28.03.2018 р. № 296. Як результат - Державні податкові інспекції в районах, містах (крім м. Київ), районах у містах, об’єднані державні податкові інспекції втрачають статус юридичних осіб та приєднуються до головних управлінь ДФС у регіонах.

Тому ми не виключаємо з часом перевідкриття рахунків для сплати ЄСВ

Наразі ж діючі рахунки для сплати ЄСВ наведено на сайті ДФС за посиланням.

Про сплату ПДФО та ЄСВ із зарплати йшлося у матеріалі «Як заповнювати платіжне доручення на сплату податків із зарплати».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»