Закон «Про Вищий антикорупційний суд»  офіційно опублікований у «Голосі України» від 13 червня 2018 року та набуде чинності завтра – 14 червня, крім пп. 3 п. 2 розділу VІ (щодо змін до КПК), який набирає чинності з дня початку роботи Вищого антикорупційного суду.

Вищий антикорупційний суд сформують протягом 20 місяців з дня набрання чинності Законом.

Вищий антикорупційний суд   визначається як постійно діючий вищий спеціалізований суд в системі судоустрою, юрисдикція якого поширюється на усю територію України. Суд розглядатиме віднесені до його відання справи в якості суду першої і апеляційної інстанцій. Встановлені вимоги до віку і стажу роботи кандидата на посаду антикорупційного судді, а також додаткові спеціальні вимоги. Також  передбачені обмеження для призначення на посаду судді. Крім того, визначена процедура відбору, до якої повинні притягнути міжнародних експертів(якими можуть бути українці).

Нагадаємо, до законопроекту було подано 1927 поправок, які з 23 травня  розглядалися в практично порожньому залі. Крім того, остаточну редакцію акту депутати отримали просто перед безпосереднім голосуванням в цілому з урахуванням правок, зачитаних Р. Князевичем.

Зокрема, вирішено, що за ініціативою не менше  3 членів Громадської ради міжнародних експертів питання відповідності кандидата на посаду судді розглядається на спеціальному спільному засіданні ВККС і Громадської ради. рішення про  відповідність приймається більшістю від загального складу ради і комісії за умови, що за нього проголосувала не менше половини членів ради. У разі неприйняття рішення  кандидат припиняє участь в конкурсі. Спеціальне засідання проводиться не пізніше ніж на 30-й день  після оголошення результатів іспиту на професійну компетентність. За запитом не менше ніж 3 членів ради перед спецзасіданням може проводитися співбесіда з кандидатом, у якій беруть участь не менше 6 членів ВККС.

Членом Ради можуть бути призначені як громадяни України, так і іноземці, які мають високі професійні якості, громадський авторитет, як мінімум 5-річний досвід роботи в інших країнах і досвід здійснення процесуального керівництва або підтримки звинувачення в суді у корупційних справах. Склад формують міжнародні організації, в раді має бути як мінімум три іноземці.

Президент підписав відповідний Закон 11 червня 2018 року.

Лише з 8 по 23 червня 2018 року всі бажаючі мають можливість отримати 30% знижку, придбавши сервіси, системи та видання від ЛІГА:ЗАКОН. Все що потрібно для цього – оплатити абонентне обслуговування на 5 місяців вперед.

Для отримання детальнішої інформації про акцію перейдіть за посиланням.

Скористайтеся БЕЗКОШТОВНИМ тестом  та оцінить увесь масштаб та переваги послуг компанії.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»