Реквізит назва покупця (отримувача) товарів/послуг, який віднесено до складу обов’язкових реквізитів податкової накладної, має відповідати формулюванню у статутних документах та не повинен містити інших даних.

У випадку допущення помилки у заголовній частині податкової накладної у назві покупця (отримувача) товарів/послуг постачальник (продавець) таких товарів/послуг на дату виявлення зазначеної помилки має право скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому всі правильно заповнені реквізити заголовної частини податкової накладної повторюються, а назва покупця (отримувача) товарів/послуг, в якій допущено помилку, заповнюється без помилки. У цьому випадку графи з 1 по 13 розділу Б розрахунку коригування та розділ А, до якого вносяться узагальнюючі дані щодо сум коригування, не заповнюються (залишаються пустими). Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем) товарів/послуг.

Водночас слід зазначити, що помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді (п. 201.10 ПКУ).

Основною ідентифікацією платника податків є його індивідуальний податковий номер (ІПН). ІПН слугує для ідентифікації сторін господарських операцій.

З огляду на викладене, у випадку, якщо ІПН покупця (отримувача) зазначений вірно, а в його назві допущена помилка, то така помилка не може бути єдиною підставою неприйняття податкової накладної в електронному вигляді.

ІПК ДФСУ від 05.06.2018 р.
№ 2451/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»