Платник податків звернувся до контролюючих органів за роз’ясненням щодо можливості при складанні акцизної накладної за щоденним підсумком включати до неї загальні обсяги реалізованого пального по всім власним АЗС.

Передусім, фахівці ДФС, з посиланням на абз. 3 п. 231.3 ПКУ, підтвердили, що суб’єкт господарювання, який реалізує пальне кінцевому споживачу (який не є платником акцизного податку), має можливість складати акцизні накладні за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на ці операції) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

Водночас контролери відзначили, що включати до акцизної накладної за щоденними підсумками операцій загальні обсяги пального, реалізованого по всім трьом пунктам відпуску (окремо за кожним кодом товарної підкатегорії УКТ ЗЕД), платник має право у тому разі, якщо АЗС не делеговано право щодо реєстрації акцизних накладних (інформація про наявність такого права зазначається в заяві про реєстрацію платником акцизного податку з реалізації пального за формою № 1-АКП).

ІПК ДФСУ від 05.06.2018 р. № 2447/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»