Для початку нагадаємо, що роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і упродовж цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня зарплати, щомісяця за рахунок коштів Держбюджету, компенсуються фактичні витрати у розмірі 50% суми нарахованого ЄСВ (ч. 3 ст. 24 Закону України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 р. № 5067-VI).

Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затверджений постановою КМУ від 13.03.2013 р. № 153 і до нього нещодавно були внесені зміни Постановою Кабміну від 06.06.2018 р. № 459.

У чому суть змін:

По-перше, згідно з чинним Порядком № 153, роботодавець втрачає право на компенсацію у разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду оплати праці. Постановою № 459 уточнено, що для підтвердження фактів відсутності зменшення штатної чисельності працівників і фонду оплати праці середньооблікова кількість штатних працівників і розмір фонду оплати праці за місяць, у якому перевіряються такі факти, порівнюються із середнім значенням середньооблікової кількості штатних працівників та середнім значенням фонду оплати праці за 12 місяців, що передують місяцю перевірки показників, відповідно.

По-друге, для отримання компенсації роботодавці подають довідку про виконання роботодавцем умов компенсації. Так от, сьогодні така довідка подається органові ПФУ, в якому роботодавець перебуває на обліку як платник ЄСВ. Із набранням чинності змін, таку довідку слід буде надавати до Центру зайнятості.

Центр зайнятості не пізніше ніж через 5 робочих днів з дня надходження довідки надсилає територіальному органу Держпраці звернення стосовно підтвердження зазначеної в ній інформації.

Детальніше зі змінами можна ознайомитись за посиланням.

Постанова № 459 набирає чинності з дня її опублікування.

Станом на 12.06.2018 не опублікована.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»