На офіційному веб-порталі ВРУ зареєстровано проект Закону про регулювання діяльності з визначення розміру моральної (немайнової) шкоди (№ 8396 від 23.05.2018 р.).

Згідно з положеннями законопроекту моральна шкода полягає:

  • фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;
  • у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів;
  • у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна;
  • у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

Водночас передбачається запровадження Державного реєстру суб’єктів визначення розміру моральної шкоди - бази даних, що містить інформацію про суб’єктів визначення розміру моральної шкоди, які проводять визначення розміру моральної шкоди.

Достатній фаховий рівень підготовки спеціаліста за програмою базової підготовки для здійснення самостійного визначення розміру моральної шкоди підтверджуватиметься кваліфікаційним свідоцтвом спеціаліста з визначення розміру моральної шкоди, для отримання якого необхідно буде пройти навчання та успішно скласти кваліфікаційний іспит.

Визначення розміру моральної шкоди здійснюватиметься на підставі договору між замовником та суб'єктом визначення розміру моральної шкоди.

Для визначення розміру моральної шкоди використовуватимуться наступні вихідні дані:

  • пояснення постраждалої особи;
  • медичні висновки та довідки про стан здоров`я фізичної особи;
  • висновки/звіти експертів та інших фахівців (психологів, аудиторів, оцінювачів, тощо);

інші документи, в яких міститься інформація про негативні наслідки для фізичної або юридичної особи від рішень, дій, бездіяльності інших осіб та/або про такі рішення, дії, бездіяльність.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»