Внесено зміни до Порядку розрахунку плати за приєднання об’єктів замовників до газових мереж, затвердженого постановою НКРЕ від 31.01.2013 р. № 77 (далі — Порядок).

Згідно з прийнятими змінами, визначення типів місцевості для цілей приєднання об’єктів замовників до газових мереж розмежовано. Так, «міська місцевість» — адміністративна територія міських поселень (міста, селища міського типу), а «сільська місцевість» — адміністративна територія сіл, селищ (за винятком селищ міського типу).

Нагадаємо: відповідно до п. 1.7 Порядку приєднання замовника до газових мереж може бути стандартним або нестандартним. При цьому стандартним приєднанням передбачено виконання газорозподільним підприємством всього комплексу робіт із приєднання об’єкта замовника до газових мереж за встановленими НКРЕ ставками плати за стандартне приєднання. За нестандартного приєднання передбачено виконання всього комплексу робіт із приєднання за проектно-кошторисною документацією на зовнішнє газопостачання об’єкта замовника та згідно з платою за приєднання, розрахованою відповідно до Порядку.

При стандартному приєднанні приєднуються до діючих газових мереж об’єкти газоспоживання потужністю до 16 метрів кубічних на годину включно на відстань, що не перевищує 25 метрів для сільської та 10 метрів для міської місцевості по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання.

Ставки плати за стандартне приєднання до газових мереж на 2013 рік можна дізнатися в додатку до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 26.03.2013 р. № 291.

Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики «Про затвердження Змін до Порядку розрахунку плати за приєднання об’єктів замовників до газових мереж» від 14.11.2013 р. № 1431.

 Набирає чинності з дня офіційного опублікування.
Станом на 27.11.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»