У податковій накладній зазначаються в окремих рядках, зокрема, такі обов’язкові реквізити:

• опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

• код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг — код послуги згідно з ДКПП; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

При цьому відповідно до п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затверджено наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307:

• до графи 2 податкової накладної відноситься номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця);

• до граф 3.1, 3.3 податкової накладної — код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП.

Враховуючи викладене, у графі 2 податкової накладної відображається номенклатура товарів, яка має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів, та не повинна містити інших даних.

Таке роз’яснення надала ДФСУ в ІПК від 01.06.2018 р. № 2411/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Із цього роз’яснення випливає, що товари з однаковим кодом УКТ ЗЕД, але при цьому з різними номенклатурними найменуваннями зазначаються у податковій накладній так само, як і у відповідних первинних документах. Тобто, групувати товари за відповідним кодом УКТ ЗЕД у податковій накладній не потрібно, якщо це не зроблено в первинних документах.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»