Платник ПДВ при ввезені товарів на митну територію України включає суму ПДВ, сплачену під час митного оформлення таких товарів, до складу податкового кредиту на підставі належним чином оформленої митної декларації.

Водночас, оскільки платником ПДВ здійснюється списання імпортних товарів, то вони визначаються такими, що використанні в операціях, які не є господарською діяльністю такого платника податку.

Тож, відповідно до п. 198.5 ПКУ такий платник ПДВ зобов’язаний нарахувати технічні податкові зобов’язання, скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду та зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну.

Зважаючи на те, що згідно з п. 201.12 ПКУ у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, є митна декларація, оформлена відповідно до вимого законодавства, яка підтверджує сплату податку, при нарахуванні ПДВ-зобов’язань відповідно до п. 198.5 ПКУ на товари, що були ввезені на митну територію України, у графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» такої зведеної податкової накладної зазначаються дати та номери митних декларацій, відповідно до яких нараховуються податкові зобов’язання.

ІПК ДФСУ від 01.06.2018 р.
№ 2406/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»