Платники єдиного податку 1 і 2 груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ст. 295 ПКУ).

Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (пп. 298.3.2 ПКУ).

Окрім того, ФОПи-єдинники, сплачують ЄСВ за себе незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні. Виключенням є ФОПи, які обрали спрощену систему оподаткування, за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону про ЄСВ, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Звільнення від сплати ЄСВ на період відпустки чинним законодавством не передбачено.

Тобто, ФОП-єдинник 1 і 2 груп може не сплачувати єдиний податок у період відпустки, якщо про це своєчасно повідомити Податкову, однак сплатити ЄСВ за звітний період доведеться, навіть якщо у звітному місяці не було доходу.

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»