Враховуючи те, що суб’єктом права власності на придбаний транспортний засіб є фізична особа (громадянин), а не фізична особа - підприємець, яка здійснювала оплату за його придбання, то таким чином фактично здійснюється передача транспортного засобу від фізичної особи - підприємця у приватну власність фізичної особи.

Тож, фізична особа - підприємець має право включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, сплачену при ввезенні на митну територію України транспортного засобу (сідельного тягача), яка зазначена у належним чином оформленій митній декларації.

При цьому фізична особа - підприємець зобов’язана нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи з бази оподаткування ПДВ, визначеної відповідно до п. 188.1 ПКУ, та скласти податкову накладну на дату набуття права приватної власності на транспортний засіб фізичною особою (громадянином) і зареєструвати її в ЄРПН.

Оскільки покупець — фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання, а отже не є платником ПДВ, то у такої фізичної особи відсутні підстави для формування податкового кредиту відповідно до ст. 198 ПКУ.

Податкова накладна на фізичну особу (громадянина) як кінцевого споживача повинна складатися продавцем з урахуванням таких особливостей:

• у верхній лівій частині податкової накладної у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини: «02»Складена на постачання неплатнику податку (п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307, даліПорядок № 1307);

• у графі «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «100000000000» (п. 12 Порядку № 1307).

 

ІПК ДФСУ від 31.05.2018 р.
№ 2394/С/99-99-13-01-02-14/ІПК

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»