Мінрегіон, на своєму офіційному веб-сайті, пропонує розробити механізм позбавлення сертифікації проектні, експертні організації та сертифікованих фахівців за порушення норм доступності для людей з інвалідністю при проектуванні і будівництві будівель і споруд.

Крім цього, з 1 липня 2018 року Державною архітектурно-будівельною інспекцією України проводитиметься аудит доступності для маломобільних груп населення об’єктів житлового, громадського призначення та транспортної інфраструктури у регіонах, а також щоквартальний збір даних щодо виявлених порушень вимог доступності під час розроблення проектної документації та виконання будівельних робіт.

Наразі Мінрегіон працює над розробкою нових Державних будівельних норм, щодо доступності будинків і споруд для маломобільних груп населення, який буде адаптований до європейських стандартів і заснований на європейських вимогах щодо створення безбар’єрного простору.

В лютому Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 6536 щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд. Зокрема, проект закону пропонує підвищити штрафи за порушення законодавства під час планування і забудови територій, у тому числі, щодо створення безбар’єрного простору. Крім того передбачається, що громадські об’єднання людей з інвалідністю будуть здійснювати контроль за дотриманням будівельних норм і стандартів як позаштатні інспектори при органах державного архітектурно-будівельного контролю.

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»