5 червня набули чинності затверджені Кабінетом міністрів правила прозорого продажу невеликих державних підприємств і компаній із значною часткою державного капіталу. Таким чином, була повністю сформована нормативна база, необхідна для старту в Україні програми малої приватизації.

Згідно з Законом  “Про приватизацію державного і комунального майна”, який набрав чинності в березні, мала приватизація буде відбуватись через електронну систему ProZorro.Продажі. Мова йде про продаж об’єктів державної або комунальної власності (єдині майнові комплекси держпідприємств та пакети акцій суб’єктів господарювання, понад 50% статутного капіталу яких належать державі). При цьому вартість активів таких об’єктів не має перевищувати 250 млн грн.

Серед іншого, Уряд затвердив Порядок проведення аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації (Постанова від 10.05.2018 р. № 432). Документ містить детальний опис процедур, починаючи від заведення об’єктів (лотів) в систему ProZorro.Продажі, проведення електронних аукціонів, і закінчуючи визначенням переможця, розміру та порядку плати за участь у ньому тощо. Крім того, було затверджено Порядок відбору і авторизації електронних майданчиків для проведення електронних аукціонів малої приватизації (Постанова від 10.05.2018 р. № 433).

“Ми чітко, крок за кроком, наближаємось до старту малої приватизації. Вперше в історії країни вона буде відбуватись виключно на відкритих електронних аукціонах, - зазначив Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України. – Спочатку був ухвалений  новий закон, тепер розроблена вся необхідна нормативна база. В найближчі тижні мають з’явитися перші лоти в системі”.

Максим Нефьодов нагадав, що Фонд державного майна України (ФДМУ) вже визначив  перелік з понад 600 підприємств, які планується виставити на продаж в рамках малої приватизації цього року. Перелік містить об’єкти по всій країні. Крім того, очікується, що на аукціони мають бути виставлені сотні об’єктів комунальної власності. “Ми вже маємо зацікавленість від бізнесу щодо окремих лотів малої приватизації. Це дає нам право очікувати значну конкуренцію, а отже й вигідну для держави ціну”, - додав Максим Нефьодов.

Наразі завершуються тестування нових процедур в електронній системі. Наступний крок - це оголошення акредитації електронних майданчиків, яке відбудеться найближчим часом.

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»