Згідно з п. 197.15 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва доступного житла та житла, що будується за державні кошти.

Застосовувати таку ПДВ-пільгу мають право лише ті суб’єкти господарювання - платники ПДВ, які є забудовниками та визначені виконавцями цільової програми будівництва, зокрема, за програмою Державного бюджету, і безпосередньо здійснюють будівельно-монтажні роботи.

Інші суб’єкти господарювання - платники ПДВ, які виконують роботи для забезпечення будівництва за програмою Державного бюджету, права на використання пільги з оподаткування не мають та надають послуги виконавцям з нарахуванням ПДВ за основною ставкою за загальновстановленими правилами.

Таким чином, режим звільнення від оподаткування ПДВ згідно з п. 197.15 ПКУ застосовується платником до операцій з постачання будівельно-монтажних робіт з будівництва багатоквартирного житлового будинку, фінансування яких здійснено за рахунок державного бюджету через Державне казначейство України.

Разом з тим, якщо фінансування будівництва здійснювалось з урахуванням ПДВ, застосування звільнення від оподаткування можливе лише за умови повернення до бюджету зайво отриманих сум податку або врахування їх як наступних, сум фінансування будівництва.

ІПК ДФСУ від 30.05.2018 р.
№ 2367/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»