За результатами аналізу договорів із контрагентами підрозділ митного аудиту ДФС у Чернігівській області встановив порушення повноти декларування  складових митної вартості.

Перевіркою були виявлені відмінності між інформацією в довідках про транспортні витрати та актах виконаних робіт. Порушення у відображенні витрат на транспортування товарів на умовах поставки FCA призвело до заниження податкових зобов’язань з ПДВ із ввезених в Україну товарів на суму 277 тис грн та  додаткового імпортного збору на суму 35 тис  гривень.

Фіскали звернули увагу, що заявлена декларантом митна вартість товарів і подані ним відомості про її визначення повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.  А підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення таких операцій.

Оскільки доставка товару це окрема господарська операція, то всі витрати, які понесені при її виконанні, є витратами на транспортування. При ввезенні на митну територію України товару автотранспортом, який для здійснення доставки товару виїхав до пункту завантаження (відповідно до умов поставки) порожнім, тобто при цьому не виконував перевезення експортних вантажів. Отже витрати на подачу транспортного засобу до місця завантаження відносяться до господарської операції з доставки товару і повинні враховуватись при визначенні його митної вартості.

Крім того, при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, додаються подальші витрати (складові митної вартості), якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті. Зокрема, це витрати на транспортування оцінюваних товарів до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України; витрати на навантаження, вивантаження та обробку оцінюваних товарів, пов’язані з їх транспортуванням, витрати на страхування цих товарів.

ДФС України, керуючись гл. 4 ПКУ, своїм рішенням про результати розгляду скарги, поданої підприємством для оскарження  акту перевірки, залишило податкові  повідомлення рішення по визначеним податковим зобов’язанням зі сплати митних платежів за результатами перевірки на загальну суму 387 тис грн  без змін, а скаргу платника податку – без задоволення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»