Особою, відповідальною за нарахування та сплату ПДВ до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники ПДВ, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг (п. 180.2 ПКУ).

отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою ПДВ на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ (п. 208.2 ПКУ).

Датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України вважається дата складення платником ПДВ податкової накладної (далі — ПН) за такими операціями, за умови реєстрації такої ПН в ЄРПН (п. 198.2 ПКУ).

При цьому у п. 2001. 3 ПКУ визначено, що складовою формули на яку платник ПДВ має право зареєструвати ПН в ЄРПН (далі — реєстраційна сума) є, зокрема, показники:

«ΣНаклОтр» — загальна сума податку за отриманими платником ПДВ ПН, зареєстрованими в ЄРПН, ПН, складеними платником ПДВ відповідно до п. 208.2 ПКУ та зареєстрованими в ЄРПН, та розрахунками коригування до таких ПН, зареєстрованими в ЄРПН;

«ΣНаклВид» — загальна сума ПДВ за складеними платником ПДВ ПН, зареєстрованими в ЄРПН.

Отже, при реєстрації в ЄРПН отримувачем послуг від нерезидента ПН, складеної ним за такою операцією (при наявності достатнього значення реєстраційної суми), суми ПДВ, зазначені у такій ПН, послідовно збільшують значення показників «ΣНаклВид» та «ΣНаклОтр», що в свою чергу відображається у відповідних обсягах на значенні реєстраційної суми.

Таке повідомлення опублікувало на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

 

 

 

 

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»