Відповідно до пп. 197.1.25 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з:

• постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва;

• підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва.

У разі якщо копії національних стандартів, які постачаються (розповсюджуються) національним органом стандартизації, відповідають умовам, визначеним пп. 197.1.25 ПКУ (у т.ч. підпадають під поняття видань, зазначених у вказаному підпункті ПКУ), то операції з постачання (розповсюдження) таких копій національних стандартів звільняються від оподаткування ПДВ.

Так, книга — це неперіодичне видання розміром не менше 49 сторінок, не враховуючи обкладинки, а періодичне друковане видання — це газети, журнали, альманахи, бюлетені, збірники, календарі, дайджести, які виходять під постійною назвою з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію.

За невідповідності умовам, визначеним пп. 197.1.25 ПКУ, такі операції оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

ІПК ДФСУ від 22.05.2018 р.
№ 2263/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

 

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»