Якщо сплатити за покупки можна через Apple Pay та Android Pay, то й сплата податків має бути такою ж легкою та зрозумілою. Мінфін розробляє мобільний додаток для сплати податків, про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк під час відкритої зустрічі з бізнесом “Дeржава та бізнeс: як усунути перешкоди?” 31 травня 2018 року. Ця ініціатива впроваджується в рамках проекту Мінфіну “Податки Просто”.

“Реєстр ПДВ – тектонічний антикорупційний захід Мінфіну, який було втілено рік тому, і завдяки чому процес відшкодування ПДВ бізнесу став відкритим, автоматичним, зрозумілим та швидким. Реєстр ПДВ функціонує вже рік і за цей час вдалося відшкодувати 148 млрд. гривень. Мінфін підтримує впровадження технологічних інструментів, які не тільки ламатимуть корупційні схеми, але й сприятимуть спрощенню сплати податків. Автоматизація процесів у сфері оподаткування та переведення адмінпослуг в онлайн – це повалення корупційних схем та повна трансформація роботи ДФС. Частина з них реалізовується в рамках проекту “Податки Просто” – сказав міністр фінансів.

Проте, залишається проблема “старих боргів”, для вирішення якої Мінфін запропонував власне рішення - законопроект 7518, який передбачає прозорий та зрозумілий порядок відшкодування заявок, внесених до Тимчасового реєстру. Законопроект є важливим для бізнесу, що працює, інвестує та створює робочі місця в Україні. Позицію Мінфіну та Уряду підтримав Президент.

Ці нововведення міністр Данилюк обговорив із виконавчим директором Європейської бізнес Асоціації Ганною Дерев’янко, Виконавчим директором Спілки Українських Підприємців Катериною Глазковою, Віце-президентом Американської торгівельної палати Тетяною Прокопчук та Генеральним директором Асоціації "Українські імпортери побутової електроніки", представником Української ради бізнесу Софією Араслановою.

Усі представники бізнес-асоціацій зазначили, що прозоре відшкодування ПДВ завдяки онлайн-Реєстру – це великий крок вперед і треба надалі використовувати технології для боротьби з корупцією та спрощення адміністрування податків.

Ще один антикорупційний крок, про який говорили під час заходу - система “Єдине вікно” на митниці. Він мінімізує людський фактор і зменшує можливості для “ручного” втручання під час проведення митних процедур.

“Майже за два роки роботи “Єдиного вікна” на митниці 80% бізнесу уже ним користується. Ця нова процедура є вікном можливостей, яке пришвидшує розвиток міжнародної торгівлі”, – додав Данилюк.

В рамках проекту “Податки Просто” планується удосконалити Електронний кабінет платника податків, зокрема збільшити кількість адмінпослуг в онлайн.

Розглядається можливість подання (отримання) в електронному вигляді:

заяви про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування чи відмову від спрощеної системи оподаткування та зміну групи єдиного податку;

акту-звірки взаєморозрахунків з бюджету;

запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку;

статистичної звітності

звітності згідно з законом про соціальний захист інвалідів.

Також передбачається можливість ведення книги обліку доходів та витрат в електронному вигляді. Податки Просто – новий проект Мінфіну. Ціль – виявляти можливості для оптимізації процесів адміністрування податків як для платників, так і для податкових органів та підготовка відповідних рішень щодо їх втілення в життя на законодавчому рівні та на рівні бізнес-процесів.

Офіційний веб-портал Мінфіну

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»