Якщо рахунок за централізоване водопостачання та водовідведення, який виставляється платнику ПДВ за надані послуги, містить загальну суму платежу, суму ПДВ та податковий номер продавця, вартість яких визначається за приладами обліку, то такий рахунок для отримувача послуг є підставою для визнання податкового кредиту, без отримання податкової накладної.

При цьому якщо платником ПДВ у періодах виникнення права на податковий кредит не були включені до складу податкового кредиту суми ПДВ на підставі документів, які без отримання податкової накладної дають право на податковий кредит, то зазначені суми податку можуть бути включені до складу податкового кредиту шляхом подання за звітні періоди, в яких виникло таке право, уточнюючих розрахунків (з урахуванням строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ) за правилами, встановленими ст. 50 ПКУ для самостійного виправлення помилок.

Отже, платник податку має підстави включення сум до складу податкового кредиту згідно рахунків за водопостачання та водовідведення за минулі звітні періоди шляхом подання уточнюючих розрахунків за правилами встановленими ст. 50 ПКУ для самостійного виправлення помилок у раніше поданій звітності, з урахуванням строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ.

ІПК ГУ ДФС в Луганській області
від 25.05.2018 р. № 2325/ІПК/12-32-12-01-07

 

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»