Пов’язана активність авікомпаній із нормами Загального регламенту ЕС про захист даних (англ. General Data Protection Regulation, GDPR; Regulation (EU) 2016/679), який почав діяти із 25.05.2018.

За вказаним Регламентом згоду необхідно надавати шляхом чіткого ствердження, що становить вільно надане, конкретне, проінформоване та однозначне свідчення погодження суб’єкта даних на опрацювання його або її персональних даних, зокрема, у формі письмової заяви, в тому числі електронними засобами, або у формі усної заяви. Це може включати заповнення клітинки позначкою під час відвідування веб-сайту в мережі Інтернет, обрання технічних налаштувань для послуг інформаційного суспільства або іншу заяву чи поведінку, що чітко вказують на погодження суб’єктом даних із запропонованим опрацюванням персональних даних. Мовчання, автоматичне заповнення клітинок позначками або бездіяльність, відповідно, не становлять надання згоди.

Тож команії, що мають справу із персональними даними громадян ЄС, почали втілювати норми цього Регламенту до усіх своїх клієнтів.

Зокрема, клієнти авіакомпанії МАУ вже почали отримувати листи такого змісту:

«Шановний Клієнте!           

Ми вдячні Вам за те, що Ви користуєтесь послугами МАУ.

Починаючи з 25 травня 2018 року, набуває чинності Генеральний регламент ЄС із захисту персональних даних (GDPR). З цього дня ми матимемо можливість інформувати Вас про наші продукти, програми лояльності та партнерів, лише отримавши Вашу персональну згоду.

Ми будемо вдячні за Ваше бажання залишатися з нами на зв’язку і отримувати інформацію про акції МАУ в числі перших клієнтів. Будь ласка, підтвердьте Вашу згоду, натиснувши кнопку

«Згоден залишатися з МАУ».

Клієнти авікоманії WizzAir можуть зустріти після авторизації спливаюче вікно із таким текстом:

«Підписка на електронні листи.

Ви все ще хочете отримувати найкращі пропозиції?

Ми можемо надсилати вам найкращі доступні пропозиції WizzAir, спеціально розроблені з урахуванням ваших туристичних звичок.

Я підписуюся на інформаційний бюлетень зі спеціальними пропозиціями відповідно до Повідомлення щодо конфіденційності:

ПІДПИСАТИСЯ

 ВІДМІНИТИ».

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»