Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

• для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, — до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

• для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, — до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

• для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника ПДВ, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, — протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем) (абз. 14 - 17 п. 201.10 ПКУ).

При цьому в ІПК ДФСУ від 21.05.2018 р. № 2231/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці зауважили, що ПКУ не передбачено механізм фіксації дати отримання покупцем мінусового розрахунку коригування. Тому, контролери рекомендують реєстрацію розрахунків коригування на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг здійснювати з урахуванням термінів, визначених абз.абз. 15 - 16 п. 201.10 ПКУ. Тобто реєструвати мінусові розрахунки коригування в межах термінів, установлених для податкових накладних/розрахунків коригування, складених до та після 15 дня календарного місяця.

Крім того, у зазначеній ІПК ДФС розглянула питання щодо включення до податкового кредиту сум ПДВ за податковими накладними, у яких в графі 7 зазначено ціну постачання одиниці товару/послуги з більше ніж двома знаками після коми, та податковими накладними, у яких в полі «Постачальник (продавець)» крім назви особи (ПІБ фізичної особи - платника податку) зазначено додаткові символи (ФОП, СПД тощо).

На сьогодні ДФС реалізовано можливість реєстрації в ЄРПН податкових накладних, в графі 7 яких зазначено ціну постачання одиниці товару/послуги з більше ніж двома знаками після коми.

Отже, зазначення платником ПДВ при заповненні графи 7 податкової накладної ціни постачання одиниці товару/послуги з більше ніж двома знаками після коми не може бути єдиною причиною для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною (у разі дотримання усіх інших правил, передбачених ПКУ для формування податкового кредиту).

При цьому п. 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307, (далі — Порядок № 1307) встановлено, що реквізити заголовної частини податкової накладної, які містять цифрові значення (дата складання, порядковий номер, номер філії (структурного підрозділу)), не повинні містити жодних інших знаків та символів. Водночас Порядок № 1307 не містить обмежень щодо зазначення інших знаків та символів у текстовому полі «Постачальник (продавець)».

Тож, зазначення платником податку - фізичною особою при заповненні податкової накладної у полі «Постачальник (продавець)» додаткових символів (зокрема, ФОП, СПД, тощо) не може бути єдиною причиною для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною (у разі дотримання усіх інших правил, передбачених ПКУ для формування податкового кредиту).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»