ДФС, на своєму офіційному сайті,  інформує, що відповідно до  ст. 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ФОП, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

За порушення законодавства по єдиному внеску, зокрема за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ на платників, які допустили зазначене порушення, накладається штраф у розмірі 20 % своєчасно не сплачених сум (ст. 25 Закону № 2464).

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Згідно з ст. 165 прим.1 КУпАП несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ, зокрема ФОП або особами, які забезпечують себе роботою самостійно, у сумі що не перевищує 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – тягне за собою накладення штрафу від 40 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У сумі більше 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тягне за собою накладення штрафу від 80 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зокрема, за повторне вчинення таких дій того ж року – тягне за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зауважимо, звільняються від сплати за себе ЄСВ фізособи, якщо вони отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування, та отримують пенсію або соціальну допомогу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»