Штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування, передбачені п. 1201.1 ПКУ, застосовуються контролюючими органами до особи, на яку покладено обов’язок щодо такої реєстрації. Про це мовиться в п. 1201.1 ПКУ.

При цьому відповідно до п. 192.1 ПКУ мінусовий розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача – платника ПДВ, підлягає реєстрації в ЄРПН, зокрема отримувачем (покупцем) товарів/послуг. Для цього постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Отже, за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН мінусового розрахунку коригування будуть штрафувати отримувача (покупця) товарів/послуг.

Таке роз’яснення ДФС опублікувала в підкатегорії 101.27 системи «ЗІР».

Від себе додамо, що розрахунок коригування на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг не завжди реєструє в ЄРПН отримувач (покупець) товарів/послуг. Це можливо тільки, якщо він має ПДВшний статус. Детальніше — див. у матеріалі «Хто й коли реєструє розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН» газети № 78/2018.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»