Міністр юстиції проінформував про хід реалізації Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII, окремі положення якого запрацюють із 07.11.2018.

Вказаний Закон спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису шляхом імплементації законодавства Європейського Союзу, розбудову єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг.

Вже створені акредитовані центри сертифікації ключів, які мають намір надавати кваліфіковані електронні довірчі послуги. У разі, якщо ЕЦП та посилений сертифікат відкритого ключа, що його підтверджує, вже видані - вони будуть використовуватися до закінчення строку їх дії, але не пізніше двох років з дня набрання чинності вказаним Законом.

«Закон означає, що кожен зі свого мобільного телефону може зареєструвати компанію, підписати будь-який договір, направити відповідний запит. Фактично вся активна діяльність малого та середнього бізнесу може відбуватися в комунікації з державними органами за допомогою смартфону. Без купи паперу, без корупційної складової. Це крок вперед щодо електронного врядування  і прибирання бюрократії і корупції з державного апарату» - додав очільник Мін’юсту.

На сьогодні отримати ЕЦП можна в 24 акредитованих центрів сертифікації ключів. Станом на середину 2018 року близько 9 мільйонів фізичних осіб та представників юридичних осіб вже його мають.

В цьому напрямку також активно ведеться робота над впровадженням альтернативного методу електронної ідентифікації Mobile ID. Ідеться про функціонування систем автентифікації та ЕЦП з використанням телефону. Це дозволить через смартфон посвідчувати документи, отримувати державні послуги без черг та маніпуляцій.  Ці документи матимуть таку ж силу, як і паперові з печаткою та підписом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»