Конституційний Суд України визнав неконституційним виключення статті 21 з Закону про основні принципи соціального захисту ветеранів праці і інших громадян похилого віку в Україні щодо дострокового виходу на пенсію громадян, яких звільнили за півтора роки до досягнення пенсійного віку.

Вдповідне рішення № 5-р-2018 у справі № 1-4/2018(2792/15) було винесене 22 травня і оприлюднено сьогодні.

Суд вказав, що Верховна Рада, виключивши цю норму на підставі підпункту 3 пункти 12 розділу 1 Закону № 76 - VIII, скасувала гарантію для громадян похилого віку на достроковий вихід на пенсію, метою встановлення якої була ефективна реалізація конституційних прав людини на соціальний захист і достатній   рівень життя.

Суд констатував порушення принципу юридичної визначеності, адже перехідний період між оприлюдненням Закону і набуттям чинності цієї норми складав менше одного дня, що явно недостатньо для того, щоб суб'єкти права могли адаптуватися до законодавчих новел і скоректувати свої дії для реалізації права на достроковий вихід на пенсію.

"У такий спосіб парламент нівелював суть такого елементу конституційного принципу верховенства права як юридична визначеність", - вказано в рішенні суду. 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»