Операція з безоплатної передачі об'єкта фінансового лізингу первинним лізингоодержувачем новому лізингоодержувачу є об'єктом оподаткування ПДВ. База оподаткування визначається згідно з п. 188.1 ПКУ і не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюється така операція.

За такою операцією згідно з п. 15 Порядку № 1307 постачальник (первинний лізингоодержувач) повинен скласти дві податкові накладні:

  • першу - на покупця (нового лізингоодержувача) виходячи з ціни постачання об'єкта фінансового лізингу (у даному випадку вона дорівнює нулю);
  • другу - виходячи з балансової (залишкової) вартості об'єкта фінансового лізингу (у рядках такої податкової накладної, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (первинний лізингоодержувач) має зазначити власні дані).

При цьому новий лізингоодержувач не має підстав для формування податкового кредиту за податковою накладною, складеною на нього виходячи з ціни постачання об'єкта фінансового лізингу, оскільки у випадку, описаному у зверненні (безоплатна передача), сума податку в такій податковій накладній дорівнює нулю.

ІПК ДФС від 16.05.2018 р. № 2199/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»