Періоди роботи в централізованих бухгалтеріях при виконкомах сільських, селищних і міських (міст районного підпорядкування) Рад народних депутатів не можуть бути зараховані до стажу державної служби.  Такі періоди роботи в централізованій бухгалтерії, яка була структурним підрозділом апарату виконкому місцевої Ради народних депутатів та заробітна плата працівникам якої нараховувалася за рахунок фонду заробітної плати органу державної виконавчої влади, можуть бути зараховані до стажу державної служби, але лише з 20.07.1991 р., тобто з моменту втрати чинності постановою Ради Міністрів УРСР від 22.12.1980 р. № 655.Такої позиції притримується Нацагентство з питань державної служби в листі від 08.07.2013 р. № 3253/12-13.

Пояснюється це тим, що вказані централізовані бухгалтерії до 20.07.1991 р. були, як правило, самостійними бюджетними установами, які обслуговували школи, дитячі садки, бібліотеки, лікарні, й до органів державної влади та місцевого самоврядування не належали.

До стажу державної служби зараховується, зокрема, робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів у виконавчих комітетах місцевих Рад депутатів трудящих, Рад народних депутатів, їх управліннях, самостійних відділах, інших структурних підрозділах. Указане означає, що до стажу державної служби зараховується робота на посадах керівних працівників і спеціалістів в управліннях, відділах, які згідно із затвердженою структурою належали до апарату виконкомів.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»