Законотворці ініціюють внесення змін до ПКУ та деяких інших законів з метою стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств (законопроект № 6490-д від 18.05.2018 р.).

Передусім, до єдинників групи 4 запропоновано віднести в тому числі й ФОП, які здійснюють діяльність  в межах фермерського господарства за умови одночасного виконання сукупності таких вимог:

  • ФОП займаються виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;
  • ФОП здійснюють господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;
  • ФОП не використовують працю найманих осіб;
  • членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім'ї цієї особи;
  • площа сільськогосподарських угідь, та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше 2 гектарів але не більше 20 гектарів.

Водночас передбачається більш детальне урегулювання порядку створення та діяльності сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи. Серед іншого, у разі викладення ст. 81 Закону України "Про фермерське господарство" від 19.06.2003 р. № 973-IV у запропонованій редакції після укладання Договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства голова сімейного фермерського господарства повинен буде зареєструватись як ФОП (або зареєструвати  зміни до відомостей про ФОП).

Також передбачається надання сімейним фермерським господарствам, які зареєстровані єдинниками групи 4, додаткової фінансової підтримки через механізм доплати ЄСВ на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейного фермерського господарства (зміни до Закон України "Про державну підтримку сільського господарства України" від 24.06.2004 р. № 1877-IV).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»