Згідно зі ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КпАП), винні особи несуть відповідальність за :

  • торгівлю в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях — штраф від 1 до 7 НМДГ із конфіскацією предметів торгівлі або без такої;
  • торгівлю з рук у невстановлених місцях промисловими товарами — штраф від 6 до 15 НМДГ із конфіскацією предметів торгівлі.

При цьому протоколи за порушення, передбачені ст. 160 КпАП, мають право складати:

  • уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ;
  • посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.

Нагадаємо: стихійна торгівля — це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість і безпеку товарів, що реалізуються ними, й у невстановлених місцях з рук, із землі, без дозволу райдержадміністрації на розміщення об’єкту торгівлі. Крім того, це самовільне захоплення земельних ділянок і встановлення на них малих архітектурних форм — палаток, кіосків, павільйонів тощо для заняття торговельною діяльністю. Торгівля — будь-які операції, що здійснюються за договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на товари (Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. № 1775-III).

Лист Міндоходів від 27.09.2013 р. № 12060/6/99-99-22-01-03-15/1182

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»