ГУ ДФС у Луганській області, на своєму офіційному сайті,  повідомляє, що право на добровільну сплату ЄСВ мають особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними п. 1 ч. І ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI та не належать до платників єдиного внеску, визначених п. 4, 5 та 51 ч. І ст. 4 Закону № 2464-VI, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України.

Отже, у зазначеному переліку осіб не передбачено обмежень, які б унеможливлювали укладення договору добровільної участі для непрацюючих пенсіонерів.

З метою уникнення непорозумінь ДФС рекомендує непрацюючим пенсіонерам звертатися до Пенсійного фонду України з питання доцільності укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування для перерахунку пенсії.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»