Фізособи-підприємці, які протягом року перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну, подають Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларація) після закінчення кварталу, у якому відбувся перехід.

За результатами такої квартальної Декларації й відбувається нарахування та сплата ЄСВ підприємцями у вигляді авансових платежів.

Нагадаємо!

Фізичні особи — підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, сплачують за себе ЄСВ протягом року у вигляді авансових платежів у розмірі 25% річної суми ЄСВ, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум ПДФО.

При цьому суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником під час остаточного розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації.

Роз’яснення Міндоходів «Порядок сплати єдиного внеску фізичними особами — підприємцями, які протягом року перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну» від 25.11.2013 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»