Приватні дошкільні  освітні установи зможуть створювати  фізичні особи-підприємці. ФОПи, які самостійно надають послуги   дошкільної освіти, повинні мати  спеціальну освіту і медичну довідку встановленого зразка. Відмітимо, що раніше дитсади могли створювати тільки юридичних осіб.

При цьому, у сфері дошкільної освіти знята вимога про ліцензований об'єм.

Відповідні зміни внесені в Ліцензійні умови здійснення освітньої діяльності закладів освіти постановою Кабміну від 10 травня 2018 року № 347.

У новій редакції вводиться ліцензування освітньої діяльності післядипломного в сферах вищої і професійнішої передвищої освіти.

Для отримання ліцензії не треба буде подавати документи, що відносяться до сфери акредитації освітніх програм(освітня програма, учбовий план). Замість цього подається концепція освітньої діяльності по відповідній спеціальності на заявленому рівні. Знята вимога стосовно представлення копій документів про відповідність приміщень санітарним нормам і вимогам правил пожежної безпеки.

У сфері загальної середньої освіти  не треба буде підтверджувати майнові права на приміщення на увесь термін навчання по певному рівню. Лібералізована процедура дозволу на впровадження середньої освіти, зокрема для приватних закладів.

В той же час, посилені вимоги до установ освіти, що здійснюють підготовку іноземних громадян. Так, для прийняття на навчання іноземців учбовий заклад зобов'язаний мати структурний підрозділ для роботи з іноземними громадянами, до функцій якого, зокрема, відноситься оформлення запрошень на навчання і забезпечення перебування таких студентів в Україні на законних підставах. Обов'язково наявність житлопридатних для проживання іноземних громадян.

Крім того, для отримання ліцензії з правом навчання іноземних громадян один з членів проектної групи повинен володіти англійською мовою на рівні В2 згідно із загальноєвропейськими рекомендаціями по мовній освіті. Володіння мовою може бути підтверджене кваліфікаційним документом(диплом про вищу освіту, наукову міру), пов'язаним з використанням цієї мови.

У ліцензії на надання послуг вищої, післядипломної, загальної повної, загальної середньої і професійної передвищої освіти  буде вказано максимальна кількість осіб яким учбовий заклад може одночасно забезпечити отримання відповідного рівня освіти по вибраній спеціальності.

Оновлені ліцензійні умови набудуть чинності після публікації, для деяких нововведень  передбачений перехідний період.   Наприклад, кадрові вимоги по достатності кількості членів групи забезпечення,  почнуть діяти з 1 вересня 2019 року. Заклади, повчальні іноземців і осіб без громадянства,   повинні до 31 грудня 2019 року пройти процедуру ліцензування за новими правилами.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»