Якщо стороною договору купівлі-продажу, міни об'єкта нерухомого майна є юрособа чи ФОП, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну) (п. 172.7 ПКУ). Також, вказані доходи є об'єктом оподаткування військовим збором.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Згідно з Довідником ознак доходів, доходи платника податку від операцій з обміну об'єктів нерухомого майна відображаються за ознакою доходу ,,104”, доходи отримані у вигляді додаткового блага - ,,126”.

ІПК ДФС від 02.05.2018 р.
№ 1971/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»