Суб'єкт господарювання на належній йому території  має свердловину. Однак вона передана в оренду, а воду підприємство отримує від постачальника за відповідним договором і не здійснює її видобутку. Зазначене підприємство звернулось до контролерів за роз’ясненнями,  чи являється воно платником рентної плати за спеціальне використання води.

 Відповідно до п. 255.1 ПКУ платниками рентної плати за спеціальне використання води є первинні водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від

форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів.

Зважаючи, зокрема, на відповідну норму Офiс великих платникiв ДФС в ІПК від 05.05.2018 р. № 2023/ІПК/28-10-01-03-11 повідомив, що підприємство, яке має свердловину, однак видобутку води не здійснює, є вторинним водокористувачем і рентну плату за спеціальне використання води НЕ сплачує.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»