Платник податку за результатами проведеної у жовтні 2017 року операції з постачання товару на підставі договору постачання склав податкову накладну, реєстрація в ЄРПН якої була зупинена. На підставі додаткової угоди до договору постачання платником податку у грудні 2017 року складено розрахунок коригування до зазначеної податкової накладної. У зв’язку з тим, що на дату складання розрахунку коригування податкова накладна, до якої він був складений, не була зареєстрована в ЄРПН (залишалася заблокованою), платник не зміг вчасно зареєструвати розрахунок коригування в ЄРПН.

Після реєстрації в ЄРПН в порядку, визначеному п. 571 підрозділу 2 р. XX ПКУ, заблокованої податкової накладної, в ЄРПН був зареєстрований розрахунок коригування до неї, але з порушенням терміну реєстрації. У зв’язку з чим контролюючим органом до платника податку було застосовано штрафну санкцію за порушення строків реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН.

За словами податківців, таке порушення тягне за собою накладення на платників ПДВ, на яких відповідно до вимог ст. 192 та ст. 201 ПКУ покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірах, визначених п. 1201.1 ПКУ.

При цьому у разі зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН згідно з п. 201.16 ПКУ штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних та/або розрахунків коригування згідно з пп. 201.16.4 ПКУ.

Отже, у разі порушення термінів реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких накладних в ЄРПН застосовуються штрафні санкції передбачені ст. 1201 ПКУ, а у разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в ЄРПН штрафні санкції передбачені ст. 1201 ПКУ, не застосовуються на період зупинки реєстрації таких податкових накладних та/або розрахунків коригування до прийняття рішення контролюючим органом щодо відновлення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.

ІПК ДФСУ від 02.05.2018 р.
№ 1963/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»