Порядок оподаткування ПДВ операцій платника податку з постачання послуг безпосередньо залежить від місця постачання таких послуг.

У разі якщо послуги відносяться до категорії послуг, перерахованих у п. 186.3 ПКУ, то для цілей оподаткування ПДВ місцем постачання таких послуг вважається місце, в якому отримувач таких послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання.

У разі ж якщо послуги не відносяться до категорії послуг, перерахованих у п. 186.3 ПКУ, то для цілей оподаткування ПДВ місцем постачання таких послуг є місце реєстрації їх постачальника.

При цьому з питання чи відносяться послуги до послуг, перелічених у п. 186.3 ПКУ, слід звертатися до Мінекономрозвитку.

Якщо згідно з висновком Мінекономрозвитку операції з постачання послуг, перелічених у зверненні, підпадають під визначення консультаційних та надання персоналу, то при визначенні місця їх надання слід керуватись нормами п. 186.3 ПКУ. Якщо місцем постачання таких послуг буде визначатися не митна територія України, то операції з їх надання не є об’єктом оподаткування.

Якщо згідно з висновком Мінекономрозвитку операції з постачання послуг не підпадають під визначення консультаційних та надання персоналу, то при визначенні місця їх надання слід керуватися нормами п. 186.4 ПКУ за місцем реєстрації постачальника таких послуг.

Таким чином, операції з постачання відповідних послуг, які постачаються резидентом України – платником ПДВ, є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

ІПК ГУ ДФС у Закарпатській області
від 04.05.2018 р. № 1993/ІПК/07-16-12-01-10

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»